П`ятниця, 16.11.2018, 21:17

Головна » 2014 » Грудень » 17 » Зустріч нашого героя
Зустріч нашого героя

Підзамочківька школа зустрічала свого героя

Учні школи із патріотичними плакатами та українськими прапорами, директор школи, вчителі, голова сільради, директор Підзамочківського будинку культури, однокласники, друзі, знайомі та більше сотні односельчан   прийшли біля церкви, щоб зустріти односельчанина Рогатинського Степана, котрий повернувся із зони АТО. Вийшовши із буса, Степан трошки зніяковів від такої кількості людей, адже багатьох він навіть і не знав.

"Ми тебе пам'ятаємо і любимо. Ми вірили, що ти будеш живий і здоровий, ми за тебе молилися. Ми щасливі, що ти сьогодні вернувся!" Ці слова директора школи Запоточної М. М. розчулили всіх присутніх. Далі були квіти, вітання від учнів школи, друзів... Біля фігури Матінки Божої о. Богдан відправив невелику службу божу. Згодом все-таки вдалося поспілкуватися із Степаном.

-- Як ти попав в зону АТО і де саме воював?
    Після мобілізації провів на навчаннях 2 місяці на полігоні у Миколаєві, потім ще тиждень на іншому і лише тоді в АТО. Спочатку ми прибули в Маріуполь, а звідти під Донецьк у с. Оленівку, потім селище Андріївка, що знаходиться за кілька кілометрів на південь від Донецька.

-- Що входило у твої обов'язки?
    Я закінчив Львівський військовий ліцей ім. Героїв Крут та отримав військову спеціальність - сапер. Ми займалися розмінуванням, мінуванням - розтяжки і таке інше.

-- Які були умови перебування, адже багато хто скаржиться на це?
    В нас було де переночувати і що їсти. Але за харчами потрібно було їздити за 15-20 км. Для цього споряджали колону, в яку входив танк чи БМП. Часто про це дізнавалися сепаратисти і по дорозі спочатку цей квадрат обстрілювали, а потім нападали на тих, хто залишилися.

-- Можливо, доводилося спілкуватися із місцевим населенням? Яке у них відношення до сил АТО?
    На початках - негативне. Та зараз змінилося - інколи допомагають. Більшості вже надоїла ця війна, кажуть: "Швидше наведіть у нас порядок."

-- Чи страшно було?
    Звичайно. На початку. А потім привикаєш.

-- Скільки ти пробув там? І чи надовго тебе відпустили?
    В зоні АТО я пробув три місяці. Та через втрати нас розформували і дали відпочити до 9 вересня. А там видно буде. Не дуже хочеться вже туди повертатися. Вдома спокійніше, та, якщо треба...

Категорія: Інші | Переглядів: 237 | Додав: smile | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2014  »