Четвер, 16.08.2018, 09:24

Головна » 2017 » Листопад » 28 » Декада української мови та літератури
Декада української мови та літератури

ДЕКАДА

української мови та літератури

Цього року програма декади була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Метою всіх проведених заходів було:

• донести до учнів красу і багатство української мови;
  • формувати відчуття краси рідної мови;
  • розвивати мовленнєві здібності учнів;
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Девіз декади: ,,Краща мова єднання – українська

Упродовж декади відбувалися найрізноманітніші заходи. Усі вони присвячені темі писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора – Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Розпочались заходи з урочистої лінійки.

Учасників заходу привітала зі святом української писемності та мови вчитель Е.Й. Гула і сказала, що мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова – це душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато того, чим може гордитися наш народ. Вона закликала учнів гордитися тим, що вони українці, розмовляють рідною мовою, Просила берегти, плекати її і передати у спадок своїм нащадкам.

Цікава мовознавча вікторина «Плекаймо рідну мову» відбулася у 7 класі, котру підготувала та провела з учнями вчитель української мови та літератури Е.Й. Гула. Захід не залишив поза увагою жодного учня. А девізом свята був заклик, дібраний самими учнями «Бережімо рідну мову!». Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих вуст, звучали особливо актуально.

Цікавими, пізнавальними та змістовними стали наступні заходи:

• Конкурс мовознавчого двобою; ,, За Україну ,за її мову’’ (5-9 класи )
  • ,,Слово до слова – зложиться мова‘’ - конкурc сенкантів про мову (5 клас)
  • Мовний зореліт (6 клас)
  • Усний журнал ,,Від Нестора Літописця до 21 століття’’ (9 клас )
  • Фразеологічний двобій (6 - 7 класи)
  • Мовний конкурс,, Подорож океаном рідної мови’’ (5- 9 класи)
  • Сім атак мовного футболу ,,Грамотій ‘’ (7 - 9 класи)
  • Свято мови,, Сила слова’’ (7 клас )
  • Фестиваль ,, Біля витоків української писемності’’ (8, 5, 9)
  • Інсцінізації творів (9 ,5 ,7, 4 класи).
  •        Крім того, 9 листопада стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Учні нашої школи брали активну участь у І етапі конкурсу. Посіли І місце такі школярі: Тимчій Мар’яна (5 клас), Олійник Ольга (6 клас), Моцик Христина (7 клас), Романів Ольга (8 клас), Олійник Людмила (9 клас). Писали Всеукраїнський диктант національної єдності «Наші пісні».Брали участь у заходах учні 4 класу (вчитель початкових класів Романів Г.В.) Провела свято: ,, Кожному миле його слово’’.
Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 126 | Додав: smile | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2017  »