П`ятниця, 16.11.2018, 21:15

Історія школи

Підзамочок. Історія школа. Підзамочківська ЗОШ І-ІІ ступенів розташована у мальовничому селі Підзамочку по вулиці Тернопільській у північній частині села. Поряд із нею старий яблуневий сад, який весною рясно цвіте, поряд з спортивним майданчиком височіє колона каштанів.

Приміщення дуже давнє, воно побудоване в 1905 році, свідченням є плита з надписом "Гміна" 1905 рік, що знайдене перед приміщенням школи і відновлене в 1999 році родиною Ковалишин встановлено фігуру Матері Божої з надписом "Допомагай нам Діво Маріє".

У 1945 - 1946 році, коли у Підзамочок приїхали переселенці з Польщі тільки 2 сім'ї поляків жили у цьому селі. Дітей шкільного віку, які прибули у село, поділили на дві групи: молодші і старші. У Підзамочок приїхали дві сестри - вчительки Андріїшині. Марія Михайлівна була завідуючою школи і вела всі уроки старшої групи. Ольга Михайлівна вела молодшу групу і уроки співів. Вона грала на скрипці. Під школу взяли будинок біля костелу (тепер проборство місцевого священника). З одного боку жили вчительки, а з другого - вчилися діти. Після одного року навчання групи розділилися на класи, ті учні, які добре вчилися одразу переходили у старші класи. Багато дітей було переростків, виникла потреба у приміщені та у вчителях. Між клубом та крамницею стояв будинок пошти. Туди і помістили два класи, а ще два у клубі, де тепер медпункт. Учителем німецької мови був Дергак Степан Іванович. Ярошок К. Є. - вчила математику, Кубраківська С.М. вчила українську мову і стала завідуючою школи. Оскільки, потреба у приміщенні стала нагальною, то розпочали ремонт у приміщенні колишньої польської сільської ради (гміни).

Підзамочок. Історія школа.    Першими випускниками школи у 1951 році були Головач М., Кашик О., Сембрат Ю., Борсук П., Копалецька Я., Шевчишин Є., Данилів М., Головач П., Павлішин М., Мудрецька Я., Ворона М., Клапач Ю., Пиж О., Свірк О., Галько Г., Франко П., Франко І., Щурко Д., Зінський А., Щерба С., Щерба В., Чорній В..
   У 1959 році дирекетором школи був Погорецький М.І. У школі працювали вчителі: Бондар Л.О., Крутовський Б.В., Крутовська К.Л., Блага П.П., Климів М.М., Кашик О. В.. Випускниками 1959 року були: Ковалисько В., Баволяк В., Вайда Б., Парій С., Дикий І., Місьтівська Е., Дика О., Крупа М., Андріїшин Г., Копелецька М., Голод А., Плака Л..
   Директорами Підзамочківськаї ЗОШ були: Кубраківська С.М., Циганчук П.Р., Погорецький М.І., Крутовський Б.В., Байда М.М., Кралька С.П., Заверуха П.А., Суслик І.М., Гаврош Д.В., Чайківський В.П. На сьогодні директор школи - Запоточна М.М.
   На даний час у школі навчається 80 учнів, працює 21 вчитель.

У школі працює Їдальня, бібліотека. З 2008 року школа газифікована. Обладнано кабінети математики, української мови, географії, христианської етики.

«  Листопад 2018  »